NEOGRAFİK Reklam ve Medya

Broşür Tasarımları

Broşür Tasarımları

1- Verilmek İstenen Ana Mesaj Ana Öne Çıkartılmalıdır

Ana mesaj mutlaka ön kapakta ve kolayca görünebilir konumlandırılmalıdır. Bu ana mesajın dikkat çekici bir şekilde yazılması okuyucu diğer sayfaları okumaya itecektir.

2- Görsel Dikkat Çekici Olmalıdır

Özellikle ön kapakta bulunan görsellerin dikkat çekici olması potansiyel müşterilerinizin diğer sayfaları okumasında etkili olmaktadır. Görselin dikkat çekici olması kadar yaptığınız işide anımsatıyor olması esastır.

3- Anlaşılır ve Kolay Okunmalıdır

Anlaşılır ve kolay bir şekilde okunan sloganlar okuyucunun aklında kalıcı olacak ve bu sayede etkili bir broşür hazırlanmış olacaktır. Çok fazla el yazısı fonları bazen kullanıcıda okuma hızını yavaşlatabiliyor ve kullanıcılar okumaya odaklanırken anlamdan uzaklaşabilirler.

4- Renk Uyumuna Dikkat Edilmelidir

Firmanızın sektörüne uygun olarak seçmiş olduğunuz renkler potansiyel müşterilerinizin zihninde daha kalıcı bir şekilde yer etmenizi sağlayacaktır. Çok fazla renk kullanılması broşürün anlamsız bir yapıda olmasına da neden olabilmektedir. Karmaşık ve anlaşılmaz bir broşür hazırlamak istemiyorsanız rengarenk tasarlanmış bir tasarımdan kaçınmalısınız.

5- Kâğıt Kalitesine Dikkat Edilmelidir

Broşürün dayanıklı bir yapıda olabilmesi için kağıt kalitesine özen gösterilmesi gerekmektedir. Kalitesi hammadde kullanımı firmanın kurumsal imajını da olumsuz etkileyebilmektedir. Mürekkep duyarlılığına, maliyetine, gramajına ve boyuta dikkat edilmesi oldukça önemlidir.

NEOGRAFİK Reklam ve Medya

E: info@neografik.net T: 0216 599 0 700 G: 0532 774 07 54
Tuzla / İstanbul